Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi çalışanları Cumhuriyet ‘imizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ü saygı, özlem ve rahmet ile andı.
10 Kasım 2020

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi çalışanları Cumhuriyet ‘imizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ü  saygı, özlem ve rahmet ile andı.

Hastane önünde gerçekleşen törene çok sayıda hastane çalışanı , hasta ve hasta yakınları ile birlikte diğer vatandaşlar katıldı.

Vatan sevgisiyle yolumuzu aydınlatan Mustafa Kemal Atatürk' ü , vefatının 82 'inci yılında büyük bir özlemle anıyoruz.

Tören, Başhekim Doç.Dr. Duygu EREN DAĞLAR ’ın yaptığı anlamlı konuşma ile başladı. Başhekim konuşmasında; “Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, büyük bir inançla bize emanet ettikleri güzel vatanımızı yükseltebilmek için çağdaşlık yolundan ayrılmayacağız. Atatürk’ün, emek verdiği yolda, hiç durmadan yürümek, inkilaplarını sonsuza dek yaşatmak yegane görevimizdir.” dedi.

Ülkemizin Türkiye Büyük Millet Meclisi ’nin açılışından on gün sonra 3 Mayıs 1920 tarihinde ilk kurulan Bakanlığı Sağlık Bakanlığı olmuş;

“Memleketimizin sıhhatini korumak ve takviye etmek, ölümü azaltmak, nüfusu çoğaltmak, bulaşıcı ve salgın hastalıkların tahribine karşı koymak ve bu surette mület fertlerinin dinç ve çalışmaya kabiliyetli sıhhatli vücutlar halinde yetişmesini temin etmeliyiz”  diyerek de Atatürk’ ün sağlık ve sağlıkçılara verdiği önemi bir kez daha görmekteyiz.

Atatürk’ün anlatımıyla sağlık bir “değerdir”. İnsan sağlığının “etik” bir değer olarak ele alınması aynı zamanda, onun bir amaç olarak görülmesi anlamına da gelmektedir. Sağlık ve tıp alanında gerçekleştirilen yenilikler sayesinde Türkiye bugün, bir çok dünya ülkelerinin gıpta ile baktığı modern sağlık sistemine kavuşmuştur.

Başhekim Doç.Dr. Duygu EREN DAĞLAR yaptığı konuşmanın ardından Atamızın hayata gözlerini kapamış olduğu saat 09.05 te siren sesleri ile birlikte bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okunmasının ardından tören sona erdi.

  • 10 Kasım Anma Töreni
  • 10 Kasım Anma Töreni
  • 10 Kasım Anma Töreni
  • 10 Kasım Anma Töreni
  • 10 Kasım Anma Töreni
  • 10 Kasım Anma Töreni