Suda Doğum Ünitemiz ( HET )
22 Mayıs 2019

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak Anne Adaylarımıza Alternatif Bir Doğum Desteği Sunuyoruz.

Refakatli ağrısız normal doğuma ek olarak isteyen gebelerimize alternatif bir doğum  desteği sunuyoruz.Eşiniz ve aile bireyleriniz ile birlikte ,ev ortamını aratamayan,sakin,  huzurlu, konforlu bir odada, ılık suyla dolu özel doğum havuzumuzda rahat bir doğum süreci geçirmek istemez misiniz?

36-37 °C sıcaklıktaki suyla dolu bir havuz veya küvette, Uzman Doktor ve Ebeler eşliğinde takibi yapılan alternatif bir doğum süreci uygulamasıdır.

36-37 °C  deki ılık su, vücudu rahatlatan endorfin hormonunun salgılanmasını kolaylaştırarak doğumun gerginliğinin azaltıyor.Ilık su anneye rahat hareket etme imkanı sağlıyor.Anne için kolaylaşan doğum bebek içinde kolaylaşıyor.Çünkü annenin salgıladığı hormonları bebek doğrudan alıyor. Annenin artmış kan dolaşımına bağlı olarak bebeğe daha fazla oksijen gitmesi,Yenidoğan döneminde emzirme ile ilgili daha az sorun yaşanması bebek için avantajlıdır.

Bu yöntem, normal doğum yapmak isteyen, damardan veya belden ağrı kesici ilaç almadan doğum süresini kısaltma arzusunda olan çok istekli ve bu konuda daha önce bilgilendirilmiş anne adaylarına önerilebilir.

HIV, Hepatit ve aktif genital enfeksiyonu olan gebelere, Bebeğin başıyla gelmediği durumlarda,Çoğul gebelikte,Daha önce sezeryanla doğum yapmışsa,Bebek çok iriyse, Annenin şeker kalp yüksek tansiyon gibi hastalıkları varsa, Su kesesinde sorun ya da bebeğin eşiğinde sorun varsa, Erken Doğum söz konusu ise,Annenin suyu erken gelmişse , Anne de aşırı kanama varsa ve Anne aşırı kiloluysa  Suda Doğum Yöntemi uygulanmaz.

Suda Doğum Yöntemi ile doğum yapmak isteyenler Hidroterapi Eşliğinde Travay (HET) ünitemizi ziyaret edebilir,konuyla ilgili Gebe Okulu eğitimlerine katılarak bilgi alabilirsiniz.
Ayrıntılı bilgi için 0 256 212 23 00 dahili 3138 den alabilirsiniz.

  • SUDA DOĞUM ÜNİTEMİZ ( HET )
  • SUDA DOĞUM ÜNİTEMİZ ( HET )
  • SUDA DOĞUM ÜNİTEMİZ ( HET )
  • SUDA DOĞUM ÜNİTEMİZ ( HET )
  • SUDA DOĞUM ÜNİTEMİZ ( HET )