Gebe Okulu Eğitim Ve Egzersiz Programımız
11 Ekim 2018

 • Gebelik Bilgilendirme Sınıfı
 • Gebelik Bilgilendirme Sınıfı
 • Gebelik Bilgilendirme Sınıfı
 • Gebelik Bilgilendirme Sınıfı
 • Gebelik Bilgilendirme Sınıfı
 • Gebelik Bilgilendirme Sınıfı
 • Gebelik Bilgilendirme Sınıfı
 • Gebelik Bilgilendirme Sınıfı
 • Gebelik Bilgilendirme Sınıfı
 • WhatsApp Image 2018-03-13 at 12.09.21.jpeg
 • WhatsApp Image 2018-03-16 at 09.33.50.jpeg

Gebelik ,biyolojik olarak normal bir süreç olmasına karşın kadınların yaşamında çok sık deneyimlenen bir durum değildir.Her gebelik farklı bir deneyimdir.Doğum öncesi eğitimin temel amacı ailelere gebelik ve doğum sürecinde sağlıklarını korumada aktif rol almalarını sağlamak ve gebelik ,doğum ve aile olmakla ilgili endişelerinde baş etmeyi öğretmektir.Bu amaçlar doğrultusunda Gebe Okulu öncelikle bireylerin aile olabilmelerine yardımcı olur.
   
Gebelik  esnasında annenin ve bebeğin ruhsal ve bedensel anlamda sağlıklı bir hamilelik dönemi yaşayabilmesi için, bu dönemin pek çok uygulama ile desteklenmesi gerekmektedir. Doğum öncesi kurslara gelen anne ve baba doğuma hazırlıkta büyük yararlar sağlamaktadır. Anne psikolojik ve fiziksel olarak doğuma hazırlanırken baba da onun yanında olarak kendini bu serüvene hazırlar.

Hamilelik dönemi kadınların fiziksel ve psikolojik değişimler yaşadıkları zor bir dönemdir. Anne adaylarının gerek kendisi ve gerekse bebekle ilgili kaygıları, doğum ve sonrasında yetersizlik korkusu bazen hamilelik döneminin endişe ve sıkıntılarla dolu geçmesine neden olmaktadır.

Doğuma Hazırlık Kursu’nun amacı, hamilelik süreci, doğum ve bebek bakımı gibi konularda katılımcıları bilinçlendirerek kaygılardan uzak mutlu bir hamilelik ve sağlıklı bir doğum dönemi geçirmelerini sağlamaktır. Doğuma Hazırlık Kursu’nda gebeliğin oluşumundan, gebelik süresince dikkat edilmesi gereken hususlara, gebelikte vücudunuzda oluşacak değişiklikler doğum sürecine ve hamilelik sonrası anne-bebek sağlığına kadar bilinmesi gereken tüm konular, anlatılır.

Normal doğumda kullandığımız solunum ve gevşeme teknikleri ile  anne adaylarının normal doğum yapmalarını ve yanlış bilinen konularda bilgi sahibi olmaları sağlanır.

Gebelik, doğum ve doğum sonu süreçte gelişebilecek kas iskelet sistemi değişikliklerine yönelik  egzersiz uygulamalarını yapmaktayız.

Doğuma iyi hazırlanmış bir anne adayı bebeğini genelde daha kolay dünyaya getirir. Bu yüzden doğuma hazırlık eğitimlerinin sunduğu avantajlardan siz de mutlaka faydalanın. Doğuma  hazırlık eğitimi sizi hem bedenen hem zihnen doğuma hazırlayacaktır ve yeni ‘‘mesleğinize’’, anneliğe yaklaştıracaktır.Eğitimlerimiz de  emzirme ve bebek bakımı gibi bir çok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eğitimlerimiz Psikolog, Diyetisyen , Fizyoterapist, Kadın Doğum Uzmanı ve Ebe katılımıyla yapılıyor. Eğitimler sonucunda anne adaylarımıza katılım belgesi verilmektedir. Eğitimler sonucunda anne adaylarımıza katılım belgesi verilmektedir.