Anne Adaylarımıza alternatif bir doğum yöntemi olarak Suda Doğum hizmeti sunuyoruz.
22 Şubat 2019

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak Anne Adaylarımıza alternatif bir doğum yöntemi olarak Suda Doğum hizmeti sunuyoruz.

Suda Doğum 36-37 °C sıcaklıktaki suyla dolu bir havuz veya küvette, Uzman Doktor ve Ebeler eşliğinde takibi
yapılan alternatif bir doğum süreci uygulamasıdır.

36-37 °C deki ılık su, vücudu rahatlatan endorfin hormonunun salgılanmasını kolaylaştırarak doğumun gerginliğinin azaltıyor. Ilık su anneye rahat hareket etme imkanı sağlıyor. Anne için kolaylaşan doğum bebek içinde kolaylaşıyor. Çünkü annenin salgıladığı hormonları bebek doğrudan alıyor. Annenin artmış kan dolaşımına bağlı olarak bebeğe daha fazla oksijen gitmesi,Yenidoğan döneminde emzirme ile ilgili daha az sorun yaşanması bebek için avantajlıdır.

Bu yöntem, normal doğum yapmak isteyen, damardan veya belden ağrı kesici ilaç almadan doğum süresini kısaltma arzusunda olan çok istekli ve bu konuda daha önce bilgilendirilmiş anne adaylarına önerilebilir.

Başhekim Uzm. Dr. Ferdi GÜNEŞ Suda doğum gerçekleştiren annelerin tecrübelerinin diğer anne adaylarına da örnek olacaktır. Bütün amacımız gebelerimizi normal doğuma teşvik etmek ve özendirmek, sezaryen doğumun önüne geçmek. Suda Doğum Yöntemi ile doğum yapmak isteyenler gebelerimiz ünitemizi ziyaret edebilir, konuyla ilgili Gebe Okulu eğitimlerine katılarak bilgi alabileceklerini söyledi.

  • Anne Adaylarımıza alternatif bir doğum yöntemi olarak Suda Doğum hizmeti sunuyoruz.
  • Anne Adaylarımıza alternatif bir doğum yöntemi olarak Suda Doğum hizmeti sunuyoruz.