Hastanemizde SMS uygulaması başlamıştır.
14 Kasım 2018

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde başlatılan "SMS" uygulamasıyla, hastalarımıza laboratuvar sonuçları ve E-reçete numaraları cep telefonlarına SMS gönderiliyor.

Başhekim Uzm. Dr. Ferdi Güneş, HIMSS STAGE 6 Dijital Hastane Akreditasyonu belgesi alan hastanemiz yenilikçi ve etkili yönetim anlayışını dijital dönüşüm kapsamında kısa mesaj uygulamasının başladığını ve hastaların bu sistem üzerinden bilgilendirildiğini belirtti. Laboratuvar sonuçları ve E-reçete numaralarının SMS ile gönderilmesiyle bekleme süresi ve kağıt israfı önüne geçilecektir. Yeni uygulamayla birlikte hem hastaların hem de personelimizin konforunu arttırarak daha hızlı hizmet vermeyi planlamaktayız.

Geçtiğimiz dönemlerde sisteme yazılan ilaçların E-reçete numarası bir kağıda yazılmakta ve hastalara verilmekteydi. Çeşitli sebeplerden dolayı E-reçete numarası yazılı kağıdı kaybeden hastalar ya hastaneye gelmekte ya da ilaçlarını alamamaktaydı. Şimdi yapmaları gereken tek şey eczanelerine telefonlarına gönderilen SMS ’i göstermeleriyle ilaçını alabiliyor.

Hastalarımızın muayenesinde istenen tahliller Laboratuvarımızda sonuçlandığında cep telefonuna SMS gönderiyor. Bu uygulama ile zaman kayıplarının önüne geçilerek hasta memnuniyeti artmaktadır.

Bu uygulamadan yararlanmak için hastalarımızın tek yapması gereken sisteme doğru telefon numaralarını bildirmeleri olacaktır.