T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Aydın İl Sağlık Müdürlüğü Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Aydın İl Sağlık Müdürlüğü Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Evde Sağlık Hizmeti

Güncelleme Tarihi: 08/01/2020

EVDE SAĞLIK NEDİR ?
Evde Sağlık Hizmeti, yatağa tam bağımlı olan hastalara ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin, ev ortamında, bu konuda uzman bir kadro ile sunulmasıdır. Hastaya tanı koymaktan ziyade, tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tedavisinin takibi,uygulanması ve eğitiminin sağlanmasıdır.

AMAÇ:
- Tedavinin takibi
- Gerekli tahlillerin yapılması
- Heyet raporlarının yenilenmesi
- Tıbbi Bakım ve Rehabilitasyon hizmetlerinin hastanın evinde uygulanması
- Sosyal ve psikolojik destek verilmesi.

KİMLER FAYDALANABİLİR ?
Evde Sağlık Hizmetlerinden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatalak hastalar ( örneğin alzheimer, demans, felç gibi... ) yararlanabilmektedir.
Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar ,Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanamamaktadır.

NASIL BAŞVURABİLİRİM ?
Koordinasyon Merkezimize ait 444 38 33 numaralı telefonunu arayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Evde Sağlık Hizmetleri ,hafta içi mesai saatlerinde ve randevu sistemi ile hizmet vermektedir. İlk olarak hastanın muayenesi aile hekimi tarafından yapılmaktadır. Evde Sağlık Hizmetlerine kayıt yaptıran hasta veya hasta yakınlarının ikamet ettiği adrese, Evde Sağlık Ekibi giderek, hastanın genel kontrolünü yapmakta ve Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanıp yararlanamayacağına karar vermektedir. Ayrıca hastanın yara pansumanlarının ve gerekli tetkiklerinin yapılması, sürekli kullanılan ilaçlarının ve tıbbi malzeme heyet raporlarının yenilenmesi,Evde Sağlık Hizmetleri tarafından yapılmaktadır. İhtiyacı olan hastalarımıza psikolog ve diyetisyen desteği sağlanmaktadır.

EVDE SAĞLIK HİZMETİ KAPSAMINDA ACİL DURUMLAR YER ALMAMAKTADIR.

Bu durumlarda 112 İl Ambulans Servisini arayınız ya da doğrudan sağlık kuruluşlarının acil hizmet veren birimlerine başvurunuz.

Evde Sağlık Hizmetleri Birimi
    • 2 Uzman Hekim
    • 2 Pratisyen Hekim
    • 1 Sağlık Memuru
    • 1 Nütrisyon Hemşiresi
    • 5 Hemşire
ile hizmet vermektedir.

İletişim Tel :   212 23 00
                     212 46 81 dahili 2568-2569