Haberler

5 Mayıs Dünya Ebeler Günü

5 Mayıs Dünya Ebeler Günü etkinlikleri, Aydın Valiliği Önünde bulunan Atatürk Anıtına; Aydın İl Sağlık Müdürlüğü, Aydın İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü, Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi ve   Adnan Menderes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından çelenklerin bırakılması sonrasında  saygı duruşu ve  İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Etkinlik, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi konferans salonunda ADÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Dekan Yardımcısı Yrd. Doç Dr. Sibel Şeker tarafından “Ebelerin Yetki Ve Sorumlulukları Ve Normal Doğumda Farkındalık” konulu panel ile devam etti.

Panele Genel Sekreterimiz Uzm. Dr. Selma Özcan, Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdür Yardımcıları, İdari Hizmetler Başkanımız Op.Dr. Nevzat Önen, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Hastane yöneticisi Op.Dr. Feyza Türkmen İlkkahraman, ebeler ve  sağlık çalışanları katıldı.

Panel  sonrası Halk Sağlığı il müdürlüğünce düzenlenen kutlama kapsamında hastanemizde görev yapan  18 ebeye teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi.

Sonrasında hastanemiz konferans salonunda  personellerimize özel kutlama programı çerçevesinde başhekim yardımcısı Uzm. Dr. İrfan KARAGÖZ tarafından ebelerimizin yaşamımızdaki yerini vurgulayan anlamlı konuşmasının ardından 2016 yılı içerisinde emekli olan ebelerimize plaket sunumu gerçekleştirildi. Akabinde kokteyl ve personellerimizce müzik performansı ile kutlama programı devam etti.

Haber Listesine Geri Dön