Basında Hastanemiz

 

Hastanede tedavi gören çocukların bayramını kutladılar

Genel Sekreter Özcan, ziyarette yakından ilgilendiği çocuklarla sohbet etti. Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin Başhekimi Op. Dr. Feyza Türkmen İlkkahraman ve doktorların da katıldığı etkinlikte çocuklar doktorları görünce önce endişe yaşadı, ardından aldıkları hediyelerle sevindi.

Haberin Devamı İçin: http://www.aydindenge.com.tr/guncel/21/04/2017/hastanede-tedavi-goren-cocuklarin-bayramini-kutladilar

Aydın İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Selma Özcan, Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gören çocukları ziyaret ederek 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı kutladı.

 

Bu kez iğne değil hediye getirdiler

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin Başhekimi Op. Dr. Feyza Türkmen İlkkahraman ve doktorların da katıldığı etkinlikte Genel Sekreter Özcan, çocuklarla yakından ilgilenerek bol bol sohbet etti. Karşılarında doktorları gören ve iğne yapılacaklarının korkusunu yaşayan çocuklara Özcan ve doktorlar, çeşitli hediye verdi. 

Haberin Devamı İçin:http://www.sesgazetesi.com.tr/guncel/bu-kez-igne-degil-hediye-getirdiler/65341

Bu kez iğne değil hediye getirdiler

 

Prematüre bebeklerin 2. geleneksel büyük buluşması gerçekleşti

 

 

Prematüre bebeklerin 2. geleneksel büyük buluşması gerçekleşti

  •  

 

 

Aydın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine Bağlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde “2. Geleneksel Büyük Prematüre Buluşması” gerçekleştirildi.
17 Kasım Dünya Prematüre Günü etkinlikleri kapsamında, Prematüre bebek büyüten annelerin birbiriyle tanışmasını sağlayıp moral ve motivasyonlarını yükseltmek için bu sene ikincisi gerçekleştirilen Büyük Prematüre Buluşması’na, Aydın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanı Op. Dr. Nevzat Önen, Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Feyza Türkmen İlkkahraman, ADÜ Tıp Fakültesi Yeni Doğan Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Münevver Türkmen, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi personeli ile anne ve çocuklar katıldı.
“Tuttuğumuz Ellerini Asla Bırakmayacağız”
Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Feyza Türkmen İlkkahraman kendisinin de prematüre bebek annesi olduğunu ifade ederek; “Prematüre bebekler hayata beklenilenden erken başlaması takdir edilen ancak sonraki süreçte hayata tutunmalarıyla kabuklarını kıran bizim minik civcivlerimizdir. Onlar henüz olgunlaşmamış kalpleri, ciğerleri ve gözleriyle hazır olmadıkları bir ortama doğuyorlar. işte 17 Kasım prematüre farkındalık günü bu sevimli minik damlalarımızın, ailelerinin hekimlerinin hemşirelerinin dev serüvenlerine dikkat çekilebilmesi farkındalık oluşturabilmesi için dünyanın tüm ülkelerinde kutlanan bir gün. Hep onlardan bahsedildi. Gerçekten Türkiye’de 150 bin bebek hayata beklenenden erken başlıyor. Birlikte olduğumuz sizler Türk Neonatoloji Derneğinin kamu spotunda prematüre doğan bir kızımızın dediği gibi “Küçük Bebek Uzmanları” yani yenidoğan uzman hekimi yenidoğan hemşiresi, yenidoğan yoğun bakım ünitesine kavuşmuş şanslı bebeklerin ailelerisiniz. Prematüre bebeklerimiz henüz olgunlaşmamış organlarıyla dünyaya geliyorlar, Özel solunum makineleriyle solutulup minicik boğazlarından geçen tüplerle damla damla besleniyorlar, beyin damarları çok hassas her an beyin kanaması geçirebilirler, bağışıklıkları gelişmemiş biz erişkinleri hasta etmeyecek mikroplar onları hasta edebiliyor. Tüm bu süreçleri sizlerle ve başkahramanımız bebeğinizle birlikte doğru yöneten yetkin bir ekiple karşılaştığınız için şanslısınız. Bebeklerinize bir sağlık personeline yakışır biçimde, merhamet ve şefkatle yaklaşan ekibime teşekkür ediyorum. Hikâyeleri büyük küçük bebeklerinizin bizim bebeklerimiz olduğunu; tuttuğumuz ellerini bırakmayacağımızı bilmenizi isterim ”dedi.
Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. İbrahim Ömeroğlu Erken Doğum ve Nedenleri, Neonatoloji Uzmanı Uz. Dr. Suzan Şahin "Prematüre doğumların bebekler üzerinde oluşturduğu riskler ve erken doğan bebeğe yapılan müdahaleler”, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi sorumlu hemşiresi Gülten Aras “Yenidoğan yoğun bakım hemşirelik hizmetleri”, Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi hemşiresi Esra Bozkurt “Prematüre bebek ve hemşirelik bakımı” ile ilgili sunumlar yaparak prematüre’ye dikkat çektiler.
Hastanenin Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde prematüre bebeği tedavi gören anne Bahar Gökbel, bebeği için yazdığı mektup duygusal anların yaşanmasına sebep oldu.
Yapılan konuşma ve sunumların ardından Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Feyza Türkmen İlkkahraman ve Prematüre bebek anneleri prematürelerin simgesi olarak kabul edilen mor renkteki pastayı kestiler.
Etkinlik sonunda Çocuklar, hemşirelerle parmak boyama yapıp “Hayat Ağacına” parmak izi bıraktıktan sonra, anneleriyle birlikte sembolik bir ağaca patik astılar.

iha.com.tr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   Aydın İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu öncülüğünde başlatılan proje kapsamında "Anne Dostu" unvanını alan ilk dal hastanesi oldu.

sağlık Bakanlığı tarafından anne adaylarını normal doğuma teşvik etmek ve Hastanelerin güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen Anne Dostu Hastane Projesi kapsamında 2015 yılında aday başvurusunu yapan Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Anne Dostu Hastane unvanını almaya hak kazanarak bu alanda bir ilki başardı. Anne Dostu Hastane Değerlendiricilerinden Doç. Dr. Nüket Paksoy Erbaydar tarafından hastane konferans salonunda verilen eğitimde katılımcılara “Emzirme Dostu Hastane Felsefesi, Türkiye Durumu, Türkiye Anne Dostu Hastane Kriterleri, Anne Dostu Hastane Adayı ve Sağlık Kuruluşunun Değerlendirme Adımlarını değerlendirme ve izlemde kullanılan formlarının tanıtılması” konularında bilgi verildi. Eğitim sonrası katılımcılara katılım belgeleri verildi.
Anne Dostu Hastane Kriterleri çerçevesinde doğum salonu değerlendirme ekibinde görevli Doç. Dr. Nüket Paksoy Erbaydar, Bil. Uzm. Ebe Kamile Aydemir Erkeç, Dr. Emine Keskin, Dr. Neslihan Ünal, Hemşire Gonca Közmez, Uzm. Adem Şerbetçi tarafından hizmet sunumunda özveriyle çalışan hekim ve ebeler ile hizmet alan gebe, lohusa ve yakınları ile birebir görüşme yapıldı. Poliklinik hizmetleri, gebe bilgilendirme sınıfı ve anne oteli değerlendirildikten sonra Anne Dostu Hastane Kriterlerinin onaylaması yapıldı. Anne Dostu Hastane Değerlendirici ekibi tarafından değerlendirme raporuna Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yönetimi Hastane Ulusal Anne Dostu Hastane Kriterlerini taşıyan başarılı uygulamaları ülkemizde paylaşılmış ve netice olarak “Anne Dostu Hastane” unvanını almaya hak kazanan “İlk Dal Hastanesi” oldu. milliyet

 

Türkiye'nin ilk 'Anne Dostu' hastanesi oldu

 

15 Kasım 2016, Salı 14:15 
 

Aydın İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu öncülüğünde başlatılan proje kapsamında "Anne Dostu" unvanını alan ilk dal hastanesi oldu.

 

Sağlık Bakanlığı tarafından anne adaylarını normal doğuma teşvik etmek ve Hastanelerin güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen Anne Dostu Hastane Projesi kapsamında 2015 yılında aday başvurusunu yapan Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Anne Dostu Hastane unvanını almaya hak kazanarak bu alanda bir ilki başardı.

KATILIMCILARA BELGE VERİLDİ

Anne Dostu Hastane Değerlendiricilerinden Doç. Dr. Nüket Paksoy Erbaydar tarafından hastane konferans salonunda verilen eğitimde katılımcılara; Emzirme Dostu Hastane Felsefesi, Türkiye Durumu, Türkiye Anne Dostu Hastane Kriterleri, Anne Dostu Hastane Adayı ve Sağlık Kuruluşunun Değerlendirme Adımlarını değerlendirme ve izlemde kullanılan formlarının tanıtılması konularında bilgi verilirken eğitim sonrası katılımcılara katılım belgeleri takdim edildi.

Anne Dostu Hastane Kriterleri çerçevesinde doğum salonu değerlendirme ekibinde görevli Doç. Dr. Nüket Paksoy Erbaydar, Bil. Uzm. Ebe Kamile Aydemir Erkeç, Dr. Emine Keskin, Dr. Neslihan Ünal, Hemşire Gonca Közmez, Uzm. Adem Şerbetçi tarafından hizmet sunumunda özveriyle çalışan hekim ve ebeler ile hizmet alan gebe, lohusa ve yakınları ile birebir görüşme yapıldı. Poliklinik hizmetleri, gebe bilgilendirme sınıfı ve anne oteli değerlendirildikten sonra Anne Dostu Hastane Kriterlerinin onaylaması yapıldı. Anne Dostu Hastane Değerlendirici ekibi tarafından değerlendirme raporuna Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yönetimi Hastane Ulusal Anne Dostu Hastane Kriterlerini taşıyan başarılı uygulamaları ülkemizde paylaşılmış ve netice olarak “Anne Dostu Hastane” unvanını almaya hak kazanan ilk dal hastanesi oldu. (HABER MERKEZİ)

 

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin Çocuk ve Palyatif Bakım Merkezi ilk hastasını kabul etti. Türkiye'de kadın ve çocuklara yönelik iki merkezden biri olan Palyatif Bakım Merkezi hasta kabul etmeye başladı.

Merkezin ilk hastası olan Şengül İsen (65) olurken yaşlı kadının oğlu Arif İsen, Aydın’da böyle bir hizmetin açılmasını büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, “Annem beyin kanaması geçirdikten sonra yatağa bağımlı hale geldi. Burada gözümüz arkada kalmıyor. Hem annemle ilgileniyor hem de işimle ilgilenebiliyorum. Allah emeği geçen herkesten razı olsun. Buradaki imkanlar hiçbir yerde yok” dedi.

SON EVRE HASTALAR TEDAVİ EDİLİYOR

Hastanenin başhekimi Op. Dr. Feyza Türkmen İlkkahraman, 10'u yetişkin, 6'sı çocuk olmak üzere toplam 16 yataklı merkezde hastaları kabul etmeye başladıklarını kaydetti. Palyatif bakımın, yatağa bağımlı hastaların hayat standartlarının artırılması ile birlikte, yakınlarının sosyal, ruhi durumlarında iyileşme sağlanması maksadıyla uygulanan bir tıbbi hizmet türü olduğunu ifade eden İlkkahraman, “Merkezimizde, son evre kanser hastaları, son evre olmasa da ağrı şikayeti yoğun olan kanser hastaları, beslenme yetersizliği olanlar, nörolojik h

astalar (Motor nöron hastalıkları, alzheimer hastalığı, ALS, MS, musculer distrofi, parkinson hastalığı, felç), her türlü doğuştan olan veya kronik ilerleyici veya nörolojik hastalığı bulunan çocuk hastalar, yatağa bağlı yatak başı yaraları olan hastalar kalabiliyor. Bu hastalar; merkezimizde uzman hekim, hemşire, fizyoterapist, psikiyatrist/psikolog, çocuk gelişim uzmanı, sosyal çalışma uzmanı ve diyetisyenden oluşan bir ekip tarafından takip ediliyor” dedi.

HASTANEDE EV ORTAMI SUNULUYOR

Palyatif sorumlu hekimi, Uzm. Dr. Bayram Çelebi Karataş ise, “Hastaların ağrılarını ve şikayetlerini minimuma indiriyoruz. Merkezimiz, çocuk ve erişkin hastaların aileleri ile birlikte kalabileceği şekilde dizayn edilmiştir. Merkezde hasta ve hasta yakınlarının dinlenme amacı ile kullanabilecekleri oturma alanları, duvara monte televizyon, çay makinesi, kütüphane, tavla ve satranç köşesinden oluşan bir ‘meşguliyet odası’ ve yine hasta yakınlarının kullanımı için hazırlanmış olan bir adet çok amaçlı salon bulunmaktadır" diye konuştu. (MEHMET AKİF SÜTÇÜ) -Aydın Denge Gazetesi

 

 

 

 

 

 

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde ilk 6 ayda 1375 bebek dünyaya gözlerini açarken doğumların yüzde 14,3’ü primer (ilk) sezaryenle gerçekleşti.

 

Türkiye genelinde sezaryen doğum oranı hızla artarken Aydın Kadın Doğum Ve Çocuk Hastanesi’nde bu oran azalıyor. Primer sezaryen doğum oranını azaltmak için çeşitli etkinlik ve bilgilendirme yapan hastane görevlileri, primer sezaryen oranının Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) belirlediği sınırlarda olmasını sağladı.

Hastaları normal doğuma teşvik ettiklerini söyleyen Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı İbrahim Ömeroğlu: “Son 20 yılda maalesef sezaryen oranlarında ciddi artış var. Yaklaşık üç katı artış söz konusu. 1988’de yüzde 5-6 seviyesinde olan sezeryan doğum oranları, günümüzde yüzde 50 oranında. Dünya Sağlık Örgütü'nün önerdiği oran ise yüzde 15’ler seviyesi... Yüzde 15’in üzerine çıkınca bazı problemlerle karşılaşılabiliyor. Bu oran yüksek kabul ediliyor. Türkiye’de ortalama oran yüzde 50’lilere geldi. Özel hastanelerimizde bu oran biraz daha fazla. Devlet hastanelerinde nispeten daha düşük. Aydın Kadın Doğum Hastanesi’nde 2015 yılında sezaryen oranımız yüzde 18, 2016 yılı içerisinde ise yüzde 14’lerde. Yani Dünya Sağlık Örgütü'nün önerdiği oranın içerisindeyiz” dedi.

“NORMAL DOĞUMA TEŞVİK EDİYORUZ”

Dr. İbrahim Ömeroğlu: “Sezaryen oranlarının artmasının tabi belli nedenleri var. Bunlar bebeğe bağlı nedenler, anneye bağlı nedenler, doğum sırasında oluşabilecek seyirlere bağlı nedenlerdir. Bazı durumlarda maalesef sezaryen gerekebiliyor. Bizim kendi hastanemizde doğumevinde bir anne ya da bebekle ilgili veya doğum sırasında bir problem gerçekleşmediği müddetçe, özellikle anne isteğine bağlı olarak sezaryen yapmıyoruz. Anne-bebekle ilgili veya doğumda bir problem olan durumlarda sezaryenle bebeklerimizi doğurtmaktayız. Hastanemizde 2016 yılında 1375 doğum oldu. Bunun 289’unu sezaryenle gerçekleştirdik bu da yüzde 14 oranına tekabül ediyor. Bu da dünya sağlık örgütünün önerdiği aralıkta yer alıyor. Sezaryen doğum oranlarının düşmesi, gebe bilgilendirme servisimizin aktif olarak çalışmasından kaynaklanıyor. Her hastanede yok, fakat bizim hastanemizde bulunuyor. 'Doğal doğumu teşvik sempozyumu' yapıldı hastanemizde. Sempozyuma yoğun ilgi oldu. Anne dostu hastane olduk. Bunun da tabi olumlu getirileri söz konusu. Hemşireler ve doktorlarımız, hastalarımızı normal doğuma teşvik etmeye çalışıyor” diye konuştu.

“AĞRISIZ DOĞUM YÖNTEMİ, NORMAL DOĞUM ORANINI YÜKSELTİYOR”

Ağrısız doğum yöntemiyle normal doğum yapılabileceğini ifade eden Ömeroğlu: “Primer sezaryen oranı hastanemizde giderek düşüyor. Primer sezaryen olan doğumlar sonrasındaki doğumlarda da sezaryen olma durumu söz konusu maalesef. O yüzden kendi hastanemizde ilk sezaryen oranını düşük tutmaya gayret ediyoruz. Sezaryeni basit bir ameliyat gibi görüyorlar. Sezaryenin ciddi dezavantajları var. Gerektiği zaman tabi ki sezaryen yapılması gerekir. Bebek erken alındığı zaman bebekte ciddi sağlık problemleri olabiliyor. Anne- bebek bağının tam oluşmamasına neden olabiliyor. Sezaryenin basit bir ameliyat algısı yanlış bir şey. Sonraki gebelikte de sorunlar çıkabiliyor. Biz bilinçlendirmeyi her gebe bayanlarımıza yapıyoruz. Az bir bilgi bile bize kolaylık sağlayabiliyor. Ağrısız doğum dediğimiz, uyuşturulup ağrısız yapma yöntemi çok yaygın değil. Bazı merkezlerde var. Bizim hastanemizde mevcut. Bu da normal doğum oranını ciddi derecede yükseltiyor” dedi. (KIYMET SARIYILDIZ)- Aydın Denge Gazetesi 

 

 

 

 

TÜRKİYE’DE HER 3 KADINDAN BİRİ İDRAR KAÇIRMA SORUNU YAŞIYOR

 

IHA

Tüm dünyada yaygın olan idrar kaçırma sorunu, ülkemizde de birçok kadının çözüm aradığı bir konu olmaya devam ediyor.
Uzmanlarda, günlük yaşamda istemsiz ve aniden ortaya çıkan ve utandıran bir hastalık olan, cinsiyet ayırt etmeksizin birçok kişide görülebilen idrar kaçırma probleminin tedavi edilebildiğini belirtiyor.
Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıları Hastanesinde de bu sorun uygulanan çeşitli tedavi yöntemleriyle tedavi ediliyor. Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Mustafa karatay bayanlarda görülen bu rahatsızlık ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.
BU RAHATSIZLIĞIN EN OLUMSUZ YANI İSE GİZLİ KALMASIDIR
Kadınlarda ileri yaş ile birlikte özellikle menopoz sonrası, idrar kaçırma durumu oluştuğunu belirten Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Mustafa Karatay, Doğum yapmış ve yapmamış tüm kadınlarda görülebilen bir rahatsızlıktır. Ülkemizde her 2-3 kadından birinin başına gelen bu durum kiminde damla damla kiminde ise daha fazla olarak görülür. Özellikle menopoz sonrası kadınlarda daha da sık görülmektedir. “ inkontinans: kaçırma” dediğimiz bu hastalığı hemen her kadın ömründe bir kaç defa yaşamaktadır. İdrar kaçırma problemi en hafif bir öksürmede, hapşırmada veya hafif bir gülmede bile ortaya çıkabilmekte bazen de hiç nedensiz kendiliğinden akıntı şeklinde oluşabilmektedir. Bu rahatsızlığın en olumsuz yanı ise gizli kalmasıdır. Sorunu kimse ile paylaşamamak kişinin içerisinde bilinçaltında büyüyen bir problem olarak gelişir ve yukarda saydığımız depresyon gibi sorunlara neden verebilir. İdrar kaçırma rahatsızlığı olan kişiler vakit kaybetmeden bir uzmana başvurması gerek” ifadelerini kullandı.
“AYDIN KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİNDE TEDAVİ EDİLEBİLİYOR”
İdrar kaçırmanın Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde de tedavi edildiğinin altını Çizen Karatay, “İdrar kaçırma, Acele İnkontinans ve Stres İnkontinans olarak iki şekilde görülmektedir. Ürodinamik çalışmalarda bu ayrım yapılabilmekte ve Acele İnkontinans ilaçlarla tedavi edilebilmekte, Stres İnkontinans çeşitli cerrahi yöntemlerle tedavi edilmektedir. Hastanemizde, bu tür yakınması hastalara olan menopoz sonrası özellikle Ürodinamik çalışma yapılıp tanı konmakta ve ardından bu hastalar ilaçla ya da cerrahi yöntemlerle başarıyla tedavi edilmekte yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır” şeklinde konuştu.

 

 

ANNE ADAYLARINA SICAKLIK UYARISI - Aydın Haberleri - Milliyet Aydın

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Selim Pırpanlar, hamilelik dönemi yaz aylarına denk gelen anne adaylarının sıcaklarda daha dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyardı. Devamı için ....
 

 

ANNE SÜTÜ 2 YAŞINA VERİLMELİ

Çocuk sağlığının korunması için ilk 6 ay anne sütünün çok önemli olduğu ve 2 yaşına kadar emzirmenin devam etmesi gerektiği belirtildi.

Anne sütü 2 yaşına verilmeli

07 Ağustos 2015 Cuma 10:08

Çocukların sağlığının korunması ve geliştirilmesi için yürütülen çalışmalar daha bebekler dünyaya gelmeden başlar ve doğumla birlikte artarak devam eder. Doğumu izleyen ilk 18 aylık dönemde bebeğin beslenme tarzı çocuğun daha sonraki fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimi açısından çok büyük önem taşır. Bir bebeğin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için ideal beslenme yöntemi emzirmedir.
Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Feyza Türkmen İlkkahraman ve Yenidoğan Uzmanı Uzm Dr. Halil Değirmencioğlu 1-7 Ağustos Dünya Emzirme Haftası dolayısıyla ilgili olarak anne sütünün önemine dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“HER ANNENİN SÜTÜ KENDİ BEBEĞİ İÇİN EN UYGUN ÖZELLİKTEDİR”

Anne sütü, bebek için yeri doldurulamaz bir doğa harikası olduğunu belirten Uzm Dr. Halil Değirmencioğlu, ”Emzirdiğinizde, bebeğiniz için en iyi, içeriği mükemmel, en besleyici, en kolay hazmedilen ve bebeğinizi hastalıklara karşı koruyan besin kaynağını vermiş olacaksınız. Devamı için....

 


 
Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Feyza Türkmen İlkkahraman AYTV-AYDIN'a hastanemizde yapılan işlemler ve çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. 

 

Hastanede tedavi gören çocukların bayramını kutladılar

Genel Sekreter Özcan, ziyarette yakından ilgilendiği çocuklarla sohbet etti. Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin Başhekimi Op. Dr. Feyza Türkmen İlkkahraman ve doktorların da katıldığı etkinlikte çocuklar doktorları görünce önce endişe yaşadı, ardından aldıkları hediyelerle sevindi.

Haberin Devamı İçin: http://www.aydindenge.com.tr/guncel/21/04/2017/hastanede-tedavi-goren-cocuklarin-bayramini-kutladilar

Aydın İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Selma Özcan, Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gören çocukları ziyaret ederek 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı kutladı.

 

Bu kez iğne değil hediye getirdiler

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin Başhekimi Op. Dr. Feyza Türkmen İlkkahraman ve doktorların da katıldığı etkinlikte Genel Sekreter Özcan, çocuklarla yakından ilgilenerek bol bol sohbet etti. Karşılarında doktorları gören ve iğne yapılacaklarının korkusunu yaşayan çocuklara Özcan ve doktorlar, çeşitli hediye verdi. 

Haberin Devamı İçin:http://www.sesgazetesi.com.tr/guncel/bu-kez-igne-degil-hediye-getirdiler/65341

Bu kez iğne değil hediye getirdiler